Z parą w tle. Trasa 35 narowery

Dodano 14 października 2020 przez plik GPX
Z parą w tle. Trasa 35 narowery
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

191277
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  2.8
  • Dystans: 39,8 km
  • Przewyższenie: 137,65 m
  • Suma podejść: 682,9 m
  • Suma zejść: 682,55 m
1085618
IMG_20190824_110604
1085619
IMG_20190825_122621
Wycieczka z pięknego uzdrowiska – Rabki Zdrój (1) – prowadzi malowniczymi wzniesieniami i dolinami na pograniczu Beskidu Żywieckiego i Gorców – mniej eksplorowanym przez turystów. Rozpoczynamy na stacji kolejowej w Rabce, z której skręcamy w lewo w ul. Orkana (czerwony szlak). Przejeżdżamy obok drewnianego kościoła (2) z Muzeum Orkana w środku (nieco dalej Muzeum Górali i Zbójników (3), i na skrzyżowaniu udajemy się ul. Sądecką w lewo, następnie ul. Kilińskiego w prawo. Rozjazd na „Zakopiance” przejeżdżamy na wprost i opadamy do Skawy, gdzie udajemy się w prawo. Falującą asfaltówką wyjeżdżamy na drogą 28. Skręcamy w prawo, a po chwili w lewo i zjeżdżamy do Naprawy. Łagodnym podjazdem poruszamy się wzdłuż zabudowań na widokowy grzbiet. Ostrym łukiem w prawo osiągamy skrzyżowanie, gdzie skręcamy w lewo. Serpentyną, dalej łagodnym zjazdem opadamy do Łętowni z drewnianym kościołem (4) obok skrzyżowania. Skręcamy w lewo na Jordanów. Po 7 km przejeżdżamy rynek w Jordanowie. Zjeżdżamy koło kościoła (5) do przejazdu kolejowego, za którym skręcamy w lewo, następnie za czerwonym szlakiem turystycznym skręcamy szutrówką w prawo i stromym podjazdem z serpentynami na końcu wyjeżdżamy w Wysokiej. Mijamy dwór obronny z XVI w. (6) i rozpoczynamy zjazd. Około 600 m niżej za czarnym szlakiem turystycznym skręcamy w lewo i widokowym zjazdem opadamy w dolinę Skawy. Za mostem na rzeczce skręcamy w lewo i wzdłuż doliny wracamy do Skawy. Skrzyżowanie przy kościele ze strzelistą dzwonnicą a następnie z drogą nr 7 przejeżdżamy na wprost. Przed wiaduktem warto skierować się w prawo do skansenu kolejowego w Chabówce (7). Za wiaduktem przez ciemny tunel wyjeżdżamy na stację kolejową w Chabówce. Skręcamy w lewo na drogę główną i dojeżdżamy nią do stacji kolejowej w Rabce-Zdroju.

ATRAKCJE NA TRASIE:

Rabczańskie uzdrowisko (1) – swoją działalność rozpoczęło w poł. XIX w. w oparciu o źródła solankowe. Z tego okresu pochodzą pierwsze łazienki oraz budynki sanatoryjne, a także wille uzdrowiskowe, wzorowane na szwajcarskich kurortach. Obecnie Rabka jest uznanym uzdrowiskiem dziecięcym co miało znaczący wpływ na wybudowanie „Rabkolandu” – rodzinnego parku rozrywki dla najmłodszych.
Drewniany kościół w Rabce-Zdrój (2) – wybudowany w 1606 r., konstrukcji zrębowej, pobity i pokryty gontami. Wewnątrz cenna polichromia oraz wyposażenie z 2. poł. XVII i XVIII w. Obecnie Muzeum Regionalne im. Wł. Orkana. Informacje: www.muzeum-orkana.pl.
Muzeum Górali i Zbójników (3) – Muzeum Gorczańskie Jana Fudali. Chata Artystyczna Przygód – atrakcyjne połączenie zbiorów etnograficznych, sztuki ludowej, zabaw multimedialnych i artystycznych.
Drewniany kościół w Łętowni (4) – z II poł. XVIII w., konstrukcji zrębowej. Wewnątrz cenna rokokowa polichromia oraz wyposażenie z XVIII w.
Kościół w Jordanowie (5) – z poł. XVI w, gruntownie przebudowany w 1908 r. Wewnątrz zabytkowe obrazy z XVI w. Kościół jest także Sanktuarium Matki Bożej Trudnego Zawierzenia Pani Jordanowskiej.
Dwór obronny na Wysokiej (6) – wybudowany w XVI wieku w stylu renesansowym. Obecny właściciel, założyciel Fundacji Lutni Staropolskiej, organizuje tu koncerty popularyzujące muzykę renesansową.
Skansen kolejowy w Chabówce (7) – największe w Polsce tego typu muzeum, założone w miejscu dziewiętnastowiecznej parowozowni. W skład ekspozycji wchodzą parowozy, lokomotywy spalinowe i elektryczne, wagony, żurawie, pługi śnieżne. Latem dużym zainteresowaniem cieszą się przejazdy pociągami retro. Informacje: www.parowozy.pl.
Źródło narowery.visitmalopolska.pl/trasa35 - przedruk / zdjęcia własne/

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart. Rok wydania 2022

Mapa Gorce
Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia jedno z najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych pod względem krajobrazowym pasm Beskidów, z Gorczańskim Parkiem Narodowym na czele. Obszar mapy obejmuje całe Gorce, od przełęczy Sieniawskiej i Raby Wyżnej na zachodzie, po dolinę...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta