Wycieczka rowerowa "Doliną Bystrzycy"

Dodano 14 czerwca 2013 przez Garmin
Wycieczka rowerowa
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

23433
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

114353
Widok na lubelską katedrę
Widok na lubelską katedrę z wysokości al. Unii Lubelskiej
114354
Ujście Czerniejówki do Bystrzycy
Ujście Czerniejówki do Bystrzycy
114355
Stadnina koni w Lublinie
114356
Widok na Zalew Zemborzycki
114359
Łowisko w Prawiednikach
Łowisko pstrąga w Prawiednikach - bar "Pod Pstrągiem"
114362
Pałac w Osmolicach
Pałac z 1831 roku. Na przełomie XIX i XX w. dobudowano taras południowy i boczne aneksy. Odremontowany w 1956 roku i w 1986 roku.
114364
Młyn w Osmolicach
Modrzewiowy Młyn Wodny w Osmolicach Pierwszych wybudowany dla Juliusza Stadnickiego, dziadka ostatniego właściciela majątku w Osmolicach to młyn turbinowy, który liczy ponad 150 lat. Obiekt drewniany, dwukondygnacyjny z dużym poddaszem użytkowym, po dziś dzień zachował swój pierwotny charakter i jako jedyny pracuje na wodę. Młyn ten został wpisany na listę zabytków.
114365
Dwór w Pszczelej Woli
Dworek wybudował w 1852 r. generał Wojsk Polskich Królestwa Kongresowego Franciszek Rohland. Ostatnia właścicielka – Helena Rohlandowa – opuściła go w lipcu 1944.
Teren dawnych zabudowań majątku Rohlandów od 1946 r. jest w użytkowaniu Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego.
114366
Skansen uli w Pszczelej Woli
Skansen uli mających ciekawą formę i kształt zlokalizowany w parku dworskim
114367
Figura Chrystusa na rozstaju dróg
114368
Pomnik w Polanówce
114369
Kościół pw. Św Marcina w Zemborzycach Kościelnych
Kościół jest murowany z cegły, w stylu neogotyckim wybudowany w 1907 r., pw. św. Marcina wg projektu inż. Augusta Załuskiego, architekta z Radomia. Konsekrował go 6 października 1907 r. bp Franciszek Jaczewski. Świątynia jest 3-nawowa, z 2 wieżami na frontonie i małą wieżyczką nad prezbiterium. Do niego z jednej strony przylega zakrystia, z przeciwnej - kaplica. Posadzka jest z terakoty. Są 4 ołtarze drewniane, oprócz głównego w prezbiterium są jeszcze 3 boczne: MB Szkaplerznej z obrazem z XVII lub XVIII wieku, św. Antoniego z obrazem Ecce Homo z XVIII w. (obecnie zastąpiony obrazem Jezusa Miłosiernego " Jezu Ufam Tobie") i w kaplicy - MB Nieustającej Pomocy z obrazem św. Mikołaja z XVIII w. Chrzcielnica zabytkowa z piaskowca w stylu wczesnobarokowym z 1630 r. Na chórze 10-głosowe organy z 1907r.. A. Blomberga z Warszawy. Dzwon z 1539 r. o imieniu św. Marcin, z herbem Awdaniec, jest najstarszym zachowanym zabytkiem w parafii. Zrabowany przez Niemców w okresie okupacji powrócił na miejsce po zakończeniu wojny. Do czasów współczesnych
114370
Rezerwat przyrody "Stasin"
Celem ochrony w tym rezerwacie jest las liściasty z udziałem brzozy czarnej, znajduje się tu najliczniejsze stanowisko tego gatunku w makroregionie.W skład drzewostanu ponadto wchodzą:lipa, grab, osika oraz stuletni dąb.W runie występują chronione gatunki roślin:parzydło leśne, lilia złotogłów, podkolan biały, gnieźnik leśny, wawrzynek wilczełyko, sromotnik bezwstydny.
Wycieczka rowerowa po południowych okolicach Lublina, doliną rzeki Bystrzycy. Ciekawe miejsca na trasie:
- Stadnina koni w Lublinie;
- Zalew Zemborzycki;
- Łowisko pstrąga w Prawiednikach;
- Zespół pałacowo - parkowy w Osmolicach;
- Modrzewiowy młyn wodny w Osmolicach;
- Zespół dworsko - parkowy w Pszczelej Woli;
- Skansen uli w Pszczelej Woli;
- Pomnik upamiętniający potyczkę z 1945 roku w Polanówce;
- Kościół pw. św. Marcina w Zemborzycach Koscielnych;
- Las Stary Gaj z rezerwatem przyrody "Stasin";
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.