Wrześniowy tryptyk/Trasa II: Śladami Generała Sikorskiego

Dodano 11 września 2012 przez rysowanie
Wrześniowy tryptyk/Trasa II: Śladami Generała Sikorskiego
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

13843
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

219521
Kościół Św. Stanisława
Wybudowany w 1926r. w stylu barokowym i rokokowym. Wieża ma długość 50m.
219522
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
Świątynię zbudowano w latach 1873-1875
219524
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
z bocznego profilu
219526
Plac Generała Sikorskiego
219527
Dom urodzin generała Władysława Sikorskiego
Wybudowano go w 1869r. z przeznaczeniem na szkołę i mieszkanie dla nauczyciela, którym został Tomasz Sikorski - ojciec generała. Władysław Sikorski przyszedł tutaj na świat w dniu 20 maja 1881r. Obecnie w odnowionym budynku mieści się Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Izbą Pamięci Generała Sikorskiego.
219528
Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych
wybudowany w 1902r.
219529
Pomnik
Upamiętnia ofiary pacyfikacji wsi z 26 VI 1943r. Pacyfikacja była odwetem nazistów za wspieranie przez mieszkańców Krzemienicy oddziału partyzanckiego "Jędrusiów"
219530
Centrum
219531
Pomnik grunwaldzki
wybudowany w 1910r. dla upamiętnienia 500 rocznicy zwycięstwa pod Grunwaldem. Zniszczony w czasie wojny został odbudowany w 1946r. W 2009r, ponownie uszkodzony, tym razem przez samochód-cysternę. Odnowiony na rocznicę 600-lecia grunwaldzkiej wiktori nad Zakonem Krzyżackim.
219532
Kościół Św. Bartłomieja - Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy
Zbudowany w latach 1878-1886. Wcześniej istniały tutaj 3 drewniane świątynie.
219533
Sanktuarium
widziane z profilu bocznego
219534
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Domacynach
XX-wieczna świątynia w kształcie stożka (osobiście bradziej kojarzy mi się z postawionym żaglem)
219535
Kopiec
usypany w miejscu upamiętniającym XIII-w. kościół św. Katarzyny pochłonięty przez wody Wisły, wraz ze zmianą przebiegu jej koryta. Kopiec ma 10 metrów wysokości.
219536
Widok z Kopca
w kierunku Baranowa Sandomierskiego
219537
Kościół pw. Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela
wybudowany w latach 1604-1607. Fundatorem świątyni był Jan Leszczyński - właściciel zamku w Baranowie
Celem wyprawy było dotarcie do Tuszowa Narodowego, miejsca przyjścia na świat Generała Władysława Sikorskiego. Ponadto cieszyły oko ładnie zadbane centrum Krzemienicy z uregulowanym przebiegiem Kanału Chorzelowskiego, nad którym przerzucono parę mostków dla spacerowiczów oraz gminnej Padwi. Od końca zabudowań Krzemienicy do Tarnówka (przysiółek Kębłowa) prowadzi gruntowa droga, momentami tylko nieco piaszczysta. Przed zabudową przysiółka przechodzi w asfalt.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Okolice Rzeszowa. Część północna
Okolice Rzeszowa. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Rzeszowa i okolic przedstawia środkową część województwa podkarpackiego na północ od miasta, w tym okolice Mielca. Zasięg mapy wyznaczają: Szwagrów i Nowa Dęba na północy, Czermin na zachodzie, Dębica i Rzeszów na południu, Białobrzegi i...

Mapa Wyżyna Sandomierska
Wyżyna Sandomierska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wyżyny Sandomierskiej przedstawia ziemię sandomierską - historyczną krainę Polski położoną między Pilicą a Wisłą oraz między Sanem a Dunajcem. Zasięg mapy wyznaczają: Józefów nad Wisłą na północy, Gnojno na zachodzie, Nowa Dęba na południu i...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta