Wisła Dziechcinka-Stożek Mł-Stożek Wlk-Kiczory-Kubalonka-Koźińce-Wisła Głębce-parking

Dodano 1 września 2011 przez plik GPX
Wisła Dziechcinka-Stożek Mł-Stożek Wlk-Kiczory-Kubalonka-Koźińce-Wisła Głębce-parking
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

5144
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  5.4
  • Dystans: 22,0 km
  • Czas trwania: 24 h 0 min
  • Średnia prędkość: 0,92 km/h
  • Przewyższenie: 549 m
  • Suma podejść: 1 059 m
  • Suma zejść: 1 071 m
  • Data: 1 września 2011
  • Lokalizacja: Polska, śląskie, Wisła
45806
Parking
45807
Kościół Baptystów
45808
Stożek Mały 825 mnpm
45809
Schronisko PTTK na Stożku
jedno z najstarszych schronisk w Polsce (najstarsze schronisko turystyczne w Beskidzie Śląskim - oddane do użytku w 1922 roku
45810
Stożek Wielki 978 mnpm
45811
Kiczory 989 mnpm
45812
Beskid 824 mnpm
45813
Karczma Kubalonka
Kubalonka 1277 43-470 Istebna imprezy okolicznościowe, spotkania integracyjne, wszystko połączone z kuligiem letnim i zimowym oraz z występami kapel górlaskich.specjalnością są przyjęcia weselne, ślub w drewanianym Kościółku na Stecówce (3km) lub Kubalonce (300m) - dojazd saniami lub wozami konnymi do Karczmy i kościoła.zakwaterowanie w 11 pokojach, łącznie dla 35 osób. Istnieje możliwość dostawek i wtedy całkowita ilość miejsc zwiększa się do 38 osób.
45814
Parking
45815
Kościół pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego
Wisła, ul. Kopydło, niedaleko ul. Turystycznej Kościół wybudowano w roku 1983, ale wieża słupowa pochodzi z roku 1575. Na obecne miejsce przeniesiono ją z Połomi, w 1982 roku.
45816
Orlen
45817
podgląd trasy-szlak żółty
Wiadukt w Wiśle Dziechcince powstał w 1932 r. Jak można przeczytać na tablicy umieszczonej na podstawie jednego z przęseł obiektu,został zbudowany przez firmę Ksawerego Goryanowicza z funduszy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego według projektu S. Saskiego i T. Mejera. Budowę nadzorował inż. Stanisław Sawicki, Naczelnik Wydziału Budowy Kolei ówczesnego Ministerstwa Komunikacji w Warszawie. Pierwotna tablica została zniszczona przez wojska niemieckie w 1945 r. Została ona zrekonstruowana 40 lat później przez Towarzystwo Miłośników Wisły. Budowla ma trzy przęsła, 68,60 m długości i 13,80 m wysokości.
45818
Kobyla Sałasz 800 mnpm
45819
podgląd trasy - szlak czerwony/żółty
45820
Kyrkawica 973 mnpm
Na grzbiecie w rejonie Kyrkawicy znajdują się interesująco uformowane wychodnie skalne z gruboziarnistego piaskowca istebniańskiego.
Intrygująca nazwa pochodzi być może z języka czeskiego, w którym krkavec oznacza kruka (a więc Krkavice = Kyrkawica oznaczałoby miejsce, w którym występują kruki) lub też od słowa "kirkać" z miejscowej gwary, oznaczającego "mierzwić, czochrać, tarmosić" (przez wzgląd na "rozczochrany" kształt góry).
Przez Kyrkawicę, w linii głównego grzbietu Pasma Czantorii, biegnie granica państwowa polsko-czeska.
45821
podgląd trasy - szlak czerwony
45822
podgląd trasy - szlak czerwony
45823
trasy biegowe i biathlonowe Kubalonka
Na przełęczy Kubalonka między Wisłą a Istebną powstał jeden z najnowocześniejszych w Europie ośrodków biegowo-biatlonowych. Wybudowano tu w sumie 12,5 km tras biegowych w formie czterech pętli. Powstał też stadion zimowy, czyli duża platforma, na której odbywają się starty i mety biegów, oraz nowoczesna, naszpikowana elektroniką strzelnica biatlonowa (trenuje tu m.in. Justyna Kowalczyk). Co najważniejsze, z nowoczesnych, profesjonalnie przygotowanych tras mogą korzystać za darmo wszyscy amatorzy biegówek.
45824
podgląd trasy-szlak zielony
45825
podgląd trasy - DK 941
1.Wisła Dziechcinka(parking/Kościół Baptystów )-trasę rozpoczynamy na parkingu tuz obok kościoła przy ul. Dziechcinka. idąc szlakiem żółtym[czas przejścia odcinka ok 110min]o długości ok 5,5km docieramy do kolejnego punktu trasy..
2.Stożek Mały- szlakiem czerwonym [30min] o dł. ok 1,5km do..
3.Stożek Wielki- szlakiem czerwonym [30min] o dł. ok 2km do..
4.Kiczory-szlakiem czerwonym [100min] o dł. ok 5,4km do..
5.Przełęcz Kubalonka-szlak zielony [60min] o dł. ok 3,5km do..
6.Wisła os. Głębce/skrzyżowanie z Kasztanową - wzdłuż drogi DK 941 o dł. ok 4,2km
7.Dziechcinka/parking - KONIEC

)błędny odczyt szybkosci i czasu

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Beskid Śląski - dla wymagających
Beskid Śląski - dla wymagających - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg Beskidu Śląskiego mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę...

Wasza ocena: 4.7 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.