Wędrówka wśród ciekawych okazów przyrody ożywionej

Dodano 27 stycznia 2016 przez plik GPX
Wędrówka wśród ciekawych okazów przyrody ożywionej
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

72462
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  4.2
  • Dystans: 11,8 km
  • Czas trwania: 3 h 10 min
  • Średnia prędkość: 3,7 km/h
  • Przewyższenie: 129,3 m
  • Suma podejść: 795,97 m
  • Suma zejść: 837,78 m
  • Data: 23 stycznia 2016
  • Lokalizacja: Sopot
416032
Miejsce odpoczynku
416033
Ośnieżone szlaki turystyczne
416034
Gęsty las iglasty
416035
Zagłębiamy się z dolinie
416036
Skrzyżowanie szlaków turystycznych przy Wielkiej Gwieździe
416037
Drzewo pomnikowe "Para Zakochanych"
Nieopodal Wielkiej Gwiazdy i znajdującej się tam wiaty wypoczynkowej rosną dwa wtulone w siebie drzewa: sosna i buk - nazwane przez wielu wędrowców jako "Para Zakochanych".
Trójmiejski Park Krajobrazowy ciekawy jest o każdej porze roku. Skrywa się w nim wiele pomników przyrody, a wśród nich tzw. okazy ożywione i nieożywione. Do pierwszej grupy zaliczamy m.in. drzewa, zaś do drugiej chociażby głazy. Wiele z nich jest skatalogowanych i posiada własny numer na podstawie, którego możemy poznać jego wymiary, wiek, pochodzenie, a nawet ciekawą legendę. Sporo jest jednak też okazów niezarejestrowanych, które warto poznać przemierzając leśne ścieżki. Tym razem tematem naszej wędrówki były ciekawe okazy drzew, które skrywają się w leśnej gęstwinie lasów Trójmiasta. Zobaczyliśmy nie tylko potężne dęby i buki, ale także olbrzymie sosny, modrzewie oraz żywotniki.

Jak rozpoznać pomniki przyrody?

Pomnikami przyrody są pojedyncze twory przyrody ożywionej i nieożywionej lub ich skupienia o szczególnej wartości przyrodniczej, naukowej, kulturowej, historycznej lub krajobrazowej. Do pomników przyrody ożywionej należą: pojedyncze krzewy, drzewa i grupy drzew odznaczające się sędziwym wiekiem, wielkością, niezwykłymi kształtami lub innymi cechami, a także zabytkowe aleje drzew.

Natomiast do pomników przyrody nieożywionej należą: największe głazy narzutowe, tzw. eratyki oraz interesujące formy powierzchni ziemi np. -źródła, wodospady, jary, skałki, wywierzyska, przełomy rzeczne, jaskinie, odkrywki itp. Oznakowane są one zieloną plakietką z polskim godłem i napisem "Pomnik Przyrody".
Trasę poleca
GR3miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.