category-icon

Tatry: Morskie Oko

16 km
412 m
Polska, małopolskie, Jaworzyna Spiska

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2011-09-12
Polska, małopolskie, Jaworzyna Spiska
category-icon
16 km
412 m
412 m
Łatwy
3.3/6
Moja druga trasa w Tatry: Morskie Oko

Na drugi dzień po zdobyciu Giewontu trochę dokuczały nam zakwasy, a poza tym było pochmurno i zbierało się na burzę, więc postanowiliśmy wybrać łagodniejszą trasę. Po dyskusjach ze znajomymi Morskie Oko kontra Dolina Chochołowska tym razem stanęło na moim i wyruszyliśmy.

Byłam bardzo ciekawa jak tam jest, bo często słyszałam w radio albo telewizji o kolejkach na Morskie Oko, zakorkowanych drogach i tym podobnych. Korzystając z tego, że byliśmy w Zakopanem w tygodniu już w połowie września i nie było tak wielu turystów jak w ścisłym sezonie, chciałam zobaczyć co jest w tym Morskim Oku, że ludzie stoją latem w kilometrowych korkach żeby się dostać na parking.

Przez chwilę rozważaliśmy przejażdżkę bryczką bo wszystkich bolały nogi i ludzie ostrzegali, że idzie się baaaardzo długo, ale po usłyszeniu ceny stwierdziliśmy, że nie jest ona na naszą studencką kieszeń i ruszyliśmy przed siebie :).

Asfaltowa droga wiła się łagodnie, bez żadnych stromizn. Szło się nią bardzo wygodnie- ot taki spacer. Po drodze mijało się kobiety w szpilkach albo w sandałkach na koturnie. Co jakiś czas schodziliśmy na bok, żeby ustąpić miejsca przejeżdżającej bryczce. Trochę siąpił deszczyk, ale nie zastała nas żadna ulewa.

Po jakimś czasie dotarliśmy do schroniska. Ludzi faktycznie było dość sporo jak na połowę września i normalny dzień, wolę nie myśleć jak to wygląda latem. Nie udało nam się zobaczyć szczytów wznoszących się nad Morskim Okiem, bo rozciągała się nad nim mgła, która schodziła coraz niżej, ale i tak mi się podobało! :)

No, może tylko ta droga... taka mało górska i trochę monotonna. Z powrotem też oczywiście pokonaliśmy ją pieszo, bo wcale nie idzie się tak długo. Zwłaszcza, gdy mieliśmy porównanie z drogą na Giewont, którą pokonaliśmy poprzedniego dnia :)

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska

Obszar mapy obejmuje ziemie leżące na styku dwóch krain oddzielonych rzeką Białką, wypływającą z samego serca Tatr. Na jej lewym brzegu znajduje się Podhale, na prawym – Spisz. Granicę mapy wyznaczają: Szaflary na północy, Biały Dunajec na zachodzie, Tatrzański Park Narodowy na południu i Łapsze Wyżne na wschodzie. Okolice Bukowiny Tatrzańskiej to popularny rejon narciarstwa zjazdowego i basenów termalnych. Znajduje się tu 9 kolei krzesełkowych i 45 wyciągów narciarskich, przy których działają liczne wypożyczalnie sprzętu, serwisy i szkółki narciarskie. 
Obszar ten znany jest także z licznych tras wspinaczkowych, szlaków turystycznych, gościnnych kwater, doskonałej kuchni regionalnej, żywego folkloru i tradycyjnego rzemiosła. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2017

Tatry Polskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tatry Polskie

Mapa rzedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Obszar mapy obejmuje Tatry Zachodnie i część Tatr Wysokich.Na terenie Tatr, na wyznaczonych do tego szlakach lub obszarach, można uprawiać turystykę pieszą, rowerową, narciarstwo, taternictwo powierzchniowe i jaskiniowe.Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu oraz przedstawiono informacje przydatne turystom w wysokich górach, m.in. miejsca zejścia lawin i łańcuchy. Dodatkowo zamieszczone zostały: plan Zakopanego (1:18500), informator o Tatrach i Tatrzańskim Parku Narodowym, propozycje wycieczek z czasami przejść, opisy schronisk turystycznych, a także ciekawostki na temat stolicy gór polskich. Treść mapy była konsultowana z pracownikami TPN i MSiT Zakopane. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2023

Tatrzański Park Narodowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tatrzański Park Narodowy

Mapa przedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2'499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2'064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu oraz przedstawiono informacje przydatne turystom w wysokich górach, m.in. miejsca zejścia lawin i łańcuchy. Mapa zawiera także: plan Zakopanego (1:18'500), informator o Tatrach i Tatrzańskim Parku Narodowym, mapę grzbietową Tatr Polskich oraz szereg panoram Tatr z opisanymi szczytami. Treść mapy była konsultowana z pracownikami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2019

Tatry
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tatry

Mapa Tatr polskich i Słowackich, na południu jej zasięg jest po Strbske Pleso. Na mapie zaznaczono szlaki piesze i rowerowe wraz z dokładnymi czasami przejść. Została ona zaktualizowana w terenie. Mapę wyświetlisz pozakupie w formie jednego z podkładów mapowych w aplikacji turystycznej Traseo. Rok wydania 2021

Bike Point Podhale
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bike Point Podhale

Mapa prezentująca najciekawsze trasy rowerowe Podhala, sygnowana logiem wypożyczalni Bike Point. Znajdziesz tutaj dłuższe i krótsze trasy, dostosowane do kondycji - nawet dla wymagających rowerzystów znajdą się tu ciekawe wyzwania! Zapraszamy do pobrania mapy i zwiedzania Podhala na rowerze. Lokalizacje wypożyczalni Bike Point znajdują się na mapie, wraz z innymi, ciekawymi obiektami okolicy. Zakopane zaprasza!

Bike Point to pierwsza sieć wypożyczalni rowerów w Zakopanem. Wypożyczasz rower w jednym punkcie, oddajesz w innym!

 

bikepoint7.jpg

Podhale
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Podhale

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart. Rok wydania 2022