Szlakiem kościołów drewnianych part 2

Dodano 18 września 2011 przez aplikację Android
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

5366
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  4.7
  • Dystans: 55,5 km
  • Czas trwania: 3 h 23 min
  • Średnia prędkość: 16,39 km/h
  • Przewyższenie: 116 m
  • Suma podejść: 975 m
  • Suma zejść: 979 m
  • Data: 18 września 2011
  • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, Pobiedziska
47312
Pomarzanowice - neobarokowy pałac-willa
47314
Pomarzanowice - neobarokowy pałac-willa
Wybudowany w XIX w. w stylu polskiego baroku według planów architekta Kazimierza Skórzewskiego z Hallensee pod Berlinem. Obiekt powstał w miejscu starego, krytego gontem dworu Jackowskich, w którym gospodarował Maksymilian Jackowski do 1885 r., a po nim majątek przejął jego syn, Tadeusz Jackowski. W 1895 roku w Pomarzanowicach gościła m.in. Helena Modrzejewska.
47315
Pomarzanowice
47316
Krześlice - pałac neogotycki
47318
Krześlice - pałac neogotycki
Jeden z najpiękniejszych zabytków romantycznej architektury neogotyckiej w Polsce
47320
Kicin - kościół św. Józefa
47321
Kicin - kościół św. Józefa
47322
Kicin - kościół św. Józefa
Obecną świątynię postawiono w latach 1749-52 z fundacji ks. Józefa Tadeusza Kierskiego. Wtedy też zmieniono wezwanie kościoła z Wszystkich Świętych na Świętego Józefa. Kościół konstrukcji zrębowej, oszalowany, jednonawowy, z nieco węższym, trójbocznie zamkniętym prezbiterium.
47323
Kicin
47324
Wierzenica - Kościół św. Mikołaja
47325
Wierzenica - Kościół św. Mikołaja
47327
Wierzenica - Kościół św. Mikołaja
Obecna świątynia została wzniesiona przed 1589 r., tego okresu pochodzi nawa i prezbiterium. Wieża została wzniesiona w latach 1771-78. Przyziemie wieży zostało połączone z wnętrzem świątyni w okresie międzywojennym. W czasie remontu w latach ’70 XX w. ściany pokryto boazerią, oraz zdemontowano barokową ambonę. Służy ona obecnie jako obudowa pulpitu lektora w prezbiterium.
47329
Wierzenica
47330
Uzarzewo - Muzeum Środowiska Przyrodniczego
47331
Uzarzewo - Muzeum Środowiska Przyrodniczego
Eklektyczny dwór z XIX w. Obecnie mieści sie tu Muzeum Środowiska Przyrodniczego i Łowiectwa.
47332
Uzarzewo
47333
Uzarzewo - kościoła św. Michała Archanioła
47334
Uzarzewo - kościoła św. Michała Archanioła
47335
Uzarzewo - kościoła św. Michała Archanioła
Szachulcowy kościół parafialny pod wezwaniem św. Michała Archanioła postawiono dzięki Felicjanowi Napruszewskiemu, ówczesnemu właścicielowi wsi, w miejscu wcześniejszej, drewnianej świątyni rozebranej w 1749 r. W 1869 r. do kościoła dobudowano drewnianą, neogotycką wieżę. Jest ona dwukondygnacyjna, z dolną kondygnacją czworoboczną i górną ośmioboczną, z iglicowym, ośmiopołaciowym hełmem, wokół którego znajdowała się żeliwna galeryjka, zlikwidowana podczas remontu kościoła w latach 1996 – 2004.
47336
Uzarzewo
Trasa wiedzie głównie drogami leśnymi w Puszczy Zielonka, można ją połączyć z pierwszą częścią "Szlakiem kościołów drewnianych"

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Poznania. Część północna
Okolice Poznania. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie północnych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obszar mapy obejmuje teren Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki oraz Park Krajobrazowy Promno.

Mapa Szlak Piastowski
Szlak Piastowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Szlaku Piastowskiego, który przebiega przez województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Mapa została zaktualizowana w terenie, zostały na niej uwzględnione wszelkie niezbędne informacje turystyczno-krajoznawcze oraz informacje...

Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.