Południowa część Biebrzańskiego Parku Narodowego

Dodano 4 maja 2014 przez rysowanie
Południowa część Biebrzańskiego Parku Narodowego
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

40089
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  5.1
  • Dystans: 13,2 km
  • Przewyższenie: 4,58 m
  • Suma podejść: 19,38 m
  • Suma zejść: 17,86 m
  • Data: 3 maja 2014
  • Lokalizacja: Polska, podlaskie, Brzeziny
234369
bagno
bagno
234370
pomnik przyrody
Dąb
234371
Zabytkowy Kościół Nawiedzenia NMP
Kościół był poważnie zniszczony w trakcie I wojny światowej (w roku 1915) jak i podczas II wojny światowej, a całkowitemu zniszczeniu uległa plebania, organistówka i budynek gospodarczy. Rosjanie w trakcie działań wojennych dokonali grabieży kościoła, między innymi wywieźli dzwony do Rosji. Ks. proboszcz Zygmunt Gniedziejko wspólnie z wiernymi w latach 1972 - 75 przeprowadzili gruntowny remont świątyni.
234372
Jeden ze schronów bojowych linii obronnej Wizna
Punkt oporu Wizna tworzyła nieukończona (modernizowana) od wiosny 1939 roku linia fortyfikacji, ciągnąca się na przestrzeni kilku kilometrów i wchodząca w skład fortyfikacji stałych na odcinku Wizna – Strękowa Góra (włącznie) – Osowiec-Twierdza (włącznie z Twierdzą Osowiec) – Goniądz (włącznie). Według niemieckich strategów wojennych najsłabszym ogniwem tej linii obronnej była Wizna. Składała się ona z dwóch linii obrony: tzw. czaty, czyli wysuniętej w pobliże mostu pozycji przesłaniania, składającej się z 2 lekkich schronów bojowych we wsi Włochówka, oraz punktu oporu w Grądach-Woniecku, gdzie nie wzniesiono fortyfikacji; oraz linii głównej. Ta ciągnęła się od miejscowości Kołodzieje i Giełczyn na prawym brzegu Narwi, poprzez Górę Strękową do wsi Maliszewo. Linię oparto o odsunięte o około 4 km od rzeki wzgórza, co dawało im dobry wgląd w dolinę. Na odcinku wzniesiono szereg schronów
234373
Rozlewiska Narwi
Rozlewiska Narwi

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.