Pałace Gminy Strzałkowo -– część południowa

Dodano 26 marca 2014 przez plik GPX
Pałace Gminy Strzałkowo -– część południowa
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

37128
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  1.9
  • Dystans: 24,8 km
  • Przewyższenie: 14,12 m
  • Suma podejść: 22,07 m
  • Suma zejść: 22,21 m
  • Data: 26 marca 2014
  • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, Strzałkowo
225061
1. Pałac w Paruszewie
Dwór wzniesiony na przełomie XIX i XX stulecia został rozbudowany w 1910 r. przez Błociszewskich, wg projektu architekta Stanisława Mieczkowskiego. Około 800 m na zachód od dworu znajduje się grodzisko zwane "Urbał" lub "Zamczysko". Wieś Paruszewo była własnością Waleriana Hulewicza.
225062
2. Pałac w Graboszewie
Pałac ten jest odbudowany od podstaw. Służy jako obiekt mieszkalny, posiadłość prywatna. Obok pałacu znajduje sie park dworski z pierwszej połowy XIX w. Nie dostępne do zwiedzania.
225063
2. Kościół w Graboszewie
Drewniany zafundowany przez właściciela pobliskich Młodziejewic- Wiliborda Młodziejewskiego w XVI w. W XVII i XVIII w. rozbudowano kościół dobudowując do niego wieżę i kaplicę. Wyposażenie w większości jest barokowe, zachowały się ambona, dwie chrzcielnice, drewniana oraz kamienna gotycka, renesansowe epitafium. W jego wnętrzu znajduje się ołtarz główny z XVII w. z rokokowym obrazem Św. Małgorzaty z XVIII w., patronki kościoła.
225064
3. Pałac rezydencja Hulewiczów w Kościankach
Została wzniesiona w XIXw. według projektu architekta polskiego II połowy XIX w. – Zygmunta Gorgolewskiego. Remont przeprowadzony w ubiegłym stuleciu, zniszczył niemal cały stan pierwotny. Rezydencja dziś przypomina bardziej blok mieszkalny, niż romantyczną rezydencje.
225065
4. Pałac w Młodziejewicach
Zespół dworski w Młodziejewicach składa sie z dworu oraz parku, został wybudowany w 1845 r. przez Waleriana Hulewicza na gruzach starożytnego dworu, który spalił się w 1840 r. Później został przebudowany w latach 1900–1914 przez Adama Hulewicza. Jest budynkiem składającym się z trzech przylegających do siebie części. Wokół pałacu rozciągało się malownicze założenie parkowe, rozplanowane z wykorzystaniem fragm. dawnego, włoskiego ogrodu w poł. XIXw. (obecnie zdewastowane).
225066
5. Pałac w Unii
Pałac w Unii pochodzi z 1914r. Znajduje się on w powiecie słupeckim, gminie Strzałkowo. Całą posiadłość otacza park. Pałac mieści się on na uboczu. Ma ponad 1000 m2 powierzchni. Przed wojną należał do rodziny Chrzanowskich i był, jak na owe czasy, bardzo nowoczesnym obiektem - posiadał m.in. centralne ogrzewanie. Podczas II wojny światowej pałac był użytkowany przez Niemców, a po wojnie służył jako obiekt mieszkalny. Pod koniec lat 80. XX wieku w pałacu rozpoczęto remont z myślą o przeznaczeniu na ośrodek rehabilitacji dla górników. Jednak przemiany ustrojowe w kraju przyczyniły się pośrednio do przerwania tych prac - od tego czasu pałac był stopniowo rozkradany i popadał w coraz większą ruinę. Warto wspomnieć, że w miejscowej kaplicy spoczywają prochy dawnych właścicieli pałacu. Bywały przypadki że podczas zmroku widziano w pałacu ducha kobiety, który sunął po schodach. Czasami słyszano też tam różne, dziwne odgłosy.
225067
6. Pałac w Chwałkowicach
Dwór z pierwszej połowy XIX wieku. Parterowy, nakryty dachem dwuspadowym. Neogotycka, parterowa przybudówka, dekorowana fryzem i balustradką. Wejście poprzedzone drewnianym gankiem. Park z aleją dojazdową z XIX w. Pałac wybudował Stanisław Mikulski.
225068
7. Pałac w Wólce
Piętrowy pałac zbudowano w XX w. Obecnie siedziba szkoły podstawowej. Dookoła roztacza się park z pięknymi alejami drzew. Między innymi zabytkowa aleja kasztanowców.
Długość trasy ok. 25 km. Drogi asfaltowe. Dojazdy gruntowe utwardzone. Samochodowo – rowerowa. Trasa nieoznakowana w terenie.

źródło: www.slot.slupca24.pl
Trasę poleca

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pojezierze Powidzkie
Pojezierze Powidzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Pojezierze Powidzkie" obejmuje powiat słupecki i okolice, wraz z Powidzkim i Nadwarciańskim Parkiem Krajobrazowym oraz przepięknym opactwem cysterskim w Lądzie. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, oraz podano przebiegi szlaków...

Mapa Szlak Piastowski
Szlak Piastowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Szlaku Piastowskiego, który przebiega przez województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Mapa została zaktualizowana w terenie, zostały na niej uwzględnione wszelkie niezbędne informacje turystyczno-krajoznawcze oraz informacje...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
8 października 2015 kys30 napisał:
ciekawa trasa :)
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.