Nowa aplikacja Traseo

Odcinek 4 Rospuda-Wiżajny Rajd Mazury-Podlasie

Dodano 14 października 2012 przez aplikację Android
Odcinek 4 Rospuda-Wiżajny Rajd Mazury-Podlasie

Informacje

Kod trasy

15021
Pobierz trasę na swój telefon
Wpisz powyższy kod w wyszukiwarce aplikacji Traseo.
88990
W drodze
W drodze
88993
Okolica
Okolica
Trochę widoczków dla zachęcenia :) może nie najlepszy, ale później będzie lepiej :)
88994
Zjazd do Stańczyków
Zjazd do Stańczyków
Droga jak droga, trochę piachu, jednak ta górka może być trochę niebezpieczna, wiec w razie potrzebny razem jechać na hamulcu.
88995
Mosty w Stańczykach
Mosty w Stańczykach
Warte zobaczenia pozostałości starych mostów kolejowych, wstęp na górę oczywiście płatny 4zł/osoba, istnieje też możliwość skoczenia na bunge z jednego z mostów.
88997
Początek PSB
Początek PSB
Jest do dosyć ważny punkt naszej wyprawy, początek Podlaskiego Szlaku Bocianiego liczącego 412,5km. Co prawda nie trzymaliśmy się go cały czas, bo mieliśmy nieco inne cele pośrednie, ale i tak towarzyszył nam przez większość rajdu
88998
Droga
Droga
89000
Droga
Droga
Tutaj, jak widać urwał nam się na chwile zasięg, ale w każdym bądź razie mieliśmy skręcić w prawo na Rakówek, tylko pytanie którędy jak drogie nie było :P
89001
W trasie
W trasie
Wszyscy zadowoleni i można jechać dalej :)
89002
Rozgałęzienie
Rozgałęzienie
To jest wielki plus Podlasia, na prawie każdym większym rozgałęzieniu szlaki są bardzo dobrze oznaczone :)
89003
Chwila przerwy
Chwila przerwy
Chwila przerwy nikomu nie zaszkodzi.... no chyba że chce się zjeść 30 słonych paluszków w minute :P
89005
Bezbolesny upadek
Bezbolesny upadek
Nasza najpoważniejszy wypadek na trasie, rower stanął dęba tuż po zjeździe z piaszczystej górki 50km/h, na szczęście niegroźny, najlepsze było to, że glebę zaliczyła jedyna osoba jadąca w kasku (podejrzewaliśmy, ze po prostu ją przeciążył :P) ale ogólnie miejsce można uznać za niebezpieczne górka i dużo piachu!
89006
Trójstyk Polsko-Rosyjsko-Litewski
Trójstyk Polsko-Rosyjsko-Litewski
Pierwszy trójstyk na naszej trasie. Wstęp od ulicy jest płatny 1zł, natomiast jak widać próbowaliśmy dostać się do niego od boku, jest tam ścieżka przyrodnicza na którą można przejść się bezpłatnie i dojdzie się właśnie tu, ale była na tyle zarośnięta, więc stwierdziliśmy ze nie będziemy pchać się z rowerami. Myślę, ze jest to obowiązkowy punkt do zwiedzenia dla każdej osoby przebywającej w pobliżu.
89010
Widoczek
Widoczek
I znowu zdjęcie okolicy ukazujące pagórkowatość Suwalszczyzny :)
89012
2012/7/22 16:21
2012/7/22 16:21
89013
Pole namiotowe
Pole namiotowe
No i nareszcie nasze pole namiotowe, jak to w tym obszarze już spotkaliśmy, należało ono do gminy, więc było całkowicie darmowe, był dostęp do wody pitnej, boisk do gry w piłkę dostęp do kąpieliska i możliwość rozpalenia ogniska, tylko z drewnem może byc mały problem :P
89124
Zakręt tuż za lasem
Dla osób które studiowały wcześniej dokładnie mapy trasa nie powinna sprawiać problemu, jednak tak dla ostrzeżenia skręt szlaku w prawo jest tu nieoznaczony, dopiero gdy rozejrzycie się stojąc na skrzyżowaniu zobaczycie go w pewniej odległości na drzewie za zakrętem.
90050
Ważne!
W tym miejscu przejeżdża główna droga przez Przerośl, są na niej kierunkowskazy na stańczyki (samochodowe), jednak brak jakichkolwiek oznaczeń rowerowych, należy to skrzyżowanie przejechać na wprost i skierować się w lewo przy końcu asfaltu.
90051
Znak
Znak
Zdjęcie znaku drogowego, bo nie codziennie spotyka się taką drogę :P
90774
Pole namiotowe - Rospuda
Pole namiotowe - Rospuda
Bardzo ładne pole namiotowe, znajdujące się pomiędzy jeziorem Rospuda, a jeziorem Kamienne. Jest to nasze pierwsze napotkane gminne pole namiotowe, znajduje się na nim parę ławeczek, miejsce na ognisko, dostęp do wody pitnej, a przede wszystkim jest w pełni darmowe. W okolicy znajduje się także kąpielisko miejskie.
Dzisiejszy odcinek zaczęliśmy z Rospudy, kierując się na Przerośl poruszamy ie dosyć kiepskiej jakości asfaltem, w Przeroślu warto zaopatrzyć się w prowiant na cały dzień, po po drodze nie mijaliśmy, żadnych sklepów dopiero w Wiżajnach udało nam się dorwać jakieś jedzenie na kolację. Za Przeroślem wjeżdżamy w Polną drogę, która wiedzie nas do samych stańczyków. Po krótkim odpoczynku nad mostami udajemy się dalej startujemy tutaj na czerwony szlak (początek PSB), fragmenty znowu idzie asfaltem, ale to tylko chwilowe :) po przejechaniu wszelkich wsi i pobłądzeniu trochę w okolicach Pobłędzia, przemieszczamy się powoli w kierunku granicy Litewskiej. trasa na trójstyk jest dosyć prosta i nie wymaga zbytniego tłumaczenia, zresztą najlepiej całą trasę opiszą wam zdjęcia, pod którymi starałem się zamieścić najważniejsze informacje.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0