Nowa aplikacja Traseo

Narciarska Trasa Biegowa Mogielica

Dodano 7 lutego 2013 przez plik GPX
Narciarska Trasa Biegowa Mogielica Traseo Poleca

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Narciarstwo biegowe
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  5.7
  • Dystans: 16,3 km
  • Przewyższenie: 864,23 m
  • Suma podejść: -726,62 m
  • Suma zejść: 726,62 m
  • Data: 7 lutego 2013
  • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Wyrębiska

Kod trasy

17015
Pobierz trasę na swój telefon
Wpisz powyższy kod w wyszukiwarce aplikacji Traseo.
98249
88
88
98250
trasa
trasa
98251
47061
47061
98252
526
526
Narciarska duma i chluba naszego regionu. To najdłuższa i najwyżej położona trasa do narciarstwa biegowego w Małopolsce. Ze względu na wysokie położenie i trudne warunki atmosferyczne nie zawsze udaje się wycisnąć tor na całej trasie, ale organizatorzy robią wszystko, żeby była jak najlepiej przygotowana, przynajmniej na weekendy. Wielką zaletą położenia trasy jest panujący na niej mikroklimat - można na niej biegać, gdy na innych trasach już zapanowała wiosna. Marzec jest miesiącem narciarsko pewnym, a biegać da się nieraz nawet w połowie kwietnia!

Trasa Mogielica, choć położona wysoko (850-950 m n.p.m) nie należy do najtrudniejszych i daje świetne warunki narciarzowi na każdym poziomie zaawansowania. Początkującym najlepiej zacząć od strony parkingu Wyrębiska i udać się w lewo. Po łagodnym zjeździe (i ostrym zakręcie) rozciąga się pięciokilomterowy odcinek po prostym lub lekko wznoszącym się terenie.
Zaawansowani narciarze mogą trasę zaatakować z jednego z trzech parkingów - Wyrębiska, Podmogielica i Półrzeczki, ale z dwóch ostatnich będą musieli przedreptać na nartach do 1500 m, nim znajdą się na "właściwej" trasie. Pokonanie całego odcinka 23 km, to nie lada wyzwanie i trzeba na to przeznaczyć 4-6 godzin. Po drodze nie ma możliwości dokupienia prowiantu, więc dobrze zabrać do plecaka termos z ciepłą herbatą, kanapkę i coś słodkiego. Warto też poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z profilem trasy, żeby dobrze rozłożyć siły - niektóre podbiegi potrafią dać w kość tym, którzy uwierzyli, że w górach ciągle będzie po płaskim.

Trasa powstała dzięki zabiegom i zapałowi kilku osób, które poświęciły swój czas i pracę na jej stworzenie. Pomysłodawcą, organizatorem i zarządcą trasy jest gmina Słopnice z wójtem Adamem Sołtysem na czele. W bieżącym utrzymaniu wspiera go OSP Słopnice Dolne.


Bieżące informacje na temat pogody i warunków na trasie:

www.facebook.com/mogielica
Trasę poleca
Beskid Wyspowy
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
24 sierpnia 2015 kys30 napisał:
ciekawy opis i foto
boulinek11
25 kwietnia 2013 boulinek11 napisał:
Fajnie ze taka trasa powstaje.
Moja mapa 0