Kazimierz Podgórze Płaszów

Dodano 17 lipca 2013 przez plik GPX
Kazimierz Podgórze Płaszów
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

25538
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  4.3
  • Dystans: 4,2 km
  • Czas trwania: 0 h 45 min
  • Średnia prędkość: 5,55 km/h
  • Przewyższenie: 41,73 m
  • Suma podejść: 170,32 m
  • Suma zejść: 144,99 m
  • Data: 17 lipca 2013
  • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Kraków
137561
Historia malowana sprayem
Silva Rerum - mural graffiti, utworzony w ramach obchodów jubileuszu 750-lecia Lokacji Miasta. To największy na świecie projekt graffiti o charakterze historycznym. Malowidło prezentuje historię Krakowa, przedstawioną chronologicznie od najstarszej po współczesną, w formie miniatur, fresków, malarstwa tablicowego i arrasów, aż po współczesne graffiti. Wykonane zostało przez profesjonalnych plastyków młodego pokolenia specjalizujących się w gatunku graffiti, którzy zużyli do jego realizacji przeszło 1200 puszek sprayu. Graffiti ma prawie 100 metrów długości i 5 metrów wysokości.
137562
Kamieniołom
Obóz pracy Służby Budowlanej utworzonyprzez Niemców na terenie przedsiębiorstwa "Krakowskie Wapienniki i Kamieniołomy Ska Akc." w krakowskiej dzielnicy Podgórze w południowym wzgórzu Krzemionek Podgórskich.
Obóz istniał od 15 kwietnia 1942 roku do 22 lipca 1944 roku. Przeciętnie przebywało w nim 400 więźniów.
137563
Kopiec Krakusa
Kopiec znajdujący się w Krakowie, na prawym brzegu Wisły w dzielnicy Podgórze, usypany na najwyższym wzniesieniu wapiennego zrębu Krzemionek – wzgórzu Lasoty (271 m n.p.m.).
137566
Budynki obozu
137567
Kładka Bernatka
Kładka pieszo-rowerowa na Wiśle w łącząca Kazimierz z Podgórzem, zbudowana w miejscu dawnego Mostu Podgórskiego. Decyzją rady miasta została nazwana imieniem o. Laetusa Bernatka, zakonnika, który na przełomie XIX i XX w. doprowadził do wybudowania budynków szpitala Bonifratrów w Krakowie.
137568
Kościół św. Józefa
Zabytkowy kościół rzymskokatolicki przy ulicy Zamoyskiego 2 w Krakowie. Usytuowany w Rynku Podgórskim na północnych stokach Krzemionek Podgórskich w południowo-środkowej części Krakowa.
137569
Muzeum Inżynierii Miejskiej
Założone w 1998 r. muzeum mieszczące w budynku dawnej zajezdni pierwszego wąskotorowego tramwaju elektrycznego. Gromadzi eksponaty związane z rozwojem komunikacji miejskiej, elektrowni, gazownictwa, gospodarki komunalnej oraz zabytki historii techniki.
137570
Pomnik Ofiar Faszyzmu
Pomnik znajdujący się na obrzeżu terenu dawnego obozu koncentracyjnego Plaszow, upamiętniający ludzi zamordowanych przez hitlerowców w tym obozie. Powstał w roku 1964 według projektu architekta Witolda Cęckiewicza. Rzeźbę z wapienia pińczowskiego na konstrukcji żelbetowej wykonał Ryszard Szczypiński.
137571
Rezerwat Bonarka
Rezerwat przyrody nieożywionej, w którym ochronie podlega odkrywka geologiczna w nieczynnym kamieniołomie – odsłonięcia skał jurajskich, kredowych i trzeciorzędowych; kredowa powierzchnia abrazyjna, uskoki.
137572
Kościół św. Benedykta
Zabytkowy, w stylu romańsko-gotyckim, kościół rzymskokatolicki na Wzgórzu Lasoty.
Jest to najmniejszy kościół w Krakowie, powstały na miejscu poprzedniej świątyni w kształcie rotundy pochodzącej z ok. 1000 r. Wzniesiony jest na Wzgórzu Lasoty.
137573
Fort (wieża artyleryjska) 31 "Benedykt"
Wieża artyleryjska wchodząca w skład Twierdzy Kraków. Fort powstał w latach 1853-1856. Nazwa obiektu pochodzi od pobliskiego kościółka pod wezwaniem św. Benedykta.
Start Św. Wawrzyńca - kierujemy się na zachód i następnie skręcamy w lewo w ulicę Gazową, którą docieramy do Wisły. przechodzimy przez Kładkę Bernatka i schodzimy w stronę Rynku Podgórkisego. Przechodzimy z lewej strony Kościoła św. Józefa i docieramy na Plac Lasoty, z którego ulicą Dembowskiego bądź Stawarza trafiamy do Kościoła oraz Fortu św. Benedykta. Dalej kierujemy na południe, gdzie przechodzimy kładką na ul. Powstańców Śląskich i wspinamy się na Kopiec Krakusa. Kontynuujemy wycieczkę wzdłuż kamieniołomu "Liban" i docieramy do byłego Obozu Płaszów. Krocząc dalej na południe dochodzimy do Rezerwatu geologicznego "Bonarka", a dalej wspinamy się ku pomnikowi Ofiar Nazizmu w Krakowie.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
20 lipca 2013 boulinek11 napisał:
Musze przyznac, ze pomyslowa trasa.
rinka77
17 lipca 2013 rinka77 napisał:
dobre tempo;)
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.